Romatizma belirtileri nelerdir ?

romatizma belirtileri nelerdir ?Romatizma belirtileri nelerdir ? 

Romatizma başlı balına tek bir hastalık değildir. Geleneksel olarak romatizmalı hastalıkların tümüne verilen addır.

Bu rahatsızlık eklem, sinir kökleri, doku ve kasları etkileyen bir çok hastalığı içine almaktadır. Romatizmalı hastalıklar için de yer alan iltihaplı romatizma rahatsızlığı ilerleyen safhalar da eklemler de önemli derece rahatsızlıklar yaratabilmektedir.

  Romatizma belirtileri eklem, kas ve kemik ağrıları olarak sıralanabilir. Ancak bu durum vücudun hangi bölgesin de meydana geldiğine göre ve de iltihaplı olup olmadığına göre değişiklik göstermektedir. Bunun sonucun da da ağrı ve şiddeti değişkenlik gösterebilir.

Romatizma sorunu yaşayan kişiler genellikle bu sorunu eklem kas ağrısı olarak algılamaktadır. İltihabın neden olduğu bu ağrılar hafif bir şekil de ya da aniden gelebilir. Bir kaç saat sürecek ağrılar dan , günlerce sürecek ağrılara kadar bu sorunu yaşayabilirsiniz.

Bu ağrılarınıza vücudunuzun en küçük eklemleri bile yaşayabilir. Sabah kalktığınız da parmaklarınız kilitlenebilir. Bu neden ile romatizma sorunu yaşayan bireyler mutlaka bu konu da dikkatli olmalı ve zamanın da tedavi olmalıdırlar.